Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Кухонні ножі

Кухонні ножі суттєво впливають на комфорт приготування їжі – тільки правильно підібраний інструмент допоможе швидко та зручно нарізати інгредієнти. До того ж для різних продуктів необхідно підбирати правильне лезо – для одних воно має бути тоненьке та загострене, а для інших мати зубці, широке полотно або загострений кінчик. Розглянемо детальніше, як вибрати якісний ніж та які бувають різновиди таких інструментів.

Особливості кухонних ножів

Форма та розміри ножа – це дуже важливі критерії вибору, коли справа стосується нарізки конкретного продукту. Проте є загальні правила вибору, які допоможуть придбати міцний та довговічний ніж будь-якого типу.

Перед покупкою ножа необхідно звернути увагу на наступні характеристики:

  • матеріал виготовлення – лезо має бути виконаним з нержавіючої сталі, а рукоятка з будь-якого довговічного матеріалу (пластик, нержавіючий метал або дерево);
  • кріплення леза – довговічними будуть тільки ті моделі, в яких клинок є суцільним, тобто він не просто прикріплений до рукоятки, а повністю проходить крізь неї та закріплюється заклепками;
  • зручність ручки – щоб ножем було зручно користуватись, ручка має бути зі спеціальним упором, що запобігає зісковзуванню руки на лезо.

Бренд та ціна – це речі, на які не завжди варто орієнтуватися. Іноді ножі з оптимальною середньою вартістю здатні прослужити набагато довше, ніж розрекламовані дорогі інструменти. Єдиний варіант, коли дорогий ніж доречний – це якщо вам необхідно придбати особливу модель для роботи кухарем.

Різновиди ножів

Існує багато різновидів кухонних ножів для домашнього використання:

  • універсальний – стандартний інструмент з полотном шириною 2-3 см, призначений для нарізання більшості продуктів;
  • шеф-ніж – дуже зручний універсальний ніж з подовженим лезом, але для використання вимагає хоча б базових професійних навичок;
  • хлібний – модель з зубцями та заокругленим кінцем;
  • для овочів – ніж з коротким лезом, загостреним з короткої сторони для зручної чистки овочів від шкірки;
  • для філе – модель з довгим тонким лезом, що підходить для нарізання м’ясного філе та риби;
  • для фруктів – ніж з тонким лезом, загостреним кінцем та дрібними зубцями;
  • сокирка – інструмент для швидкої обробки м’яса, овочів та зелені.

Зазвичай на кухні достатньо 2-3 ножів для повсякденного готування (універсальний, для овочів та для хліба), а решта призначені для тих, хто любить експериментувати зі стравами та потребує додаткових інструментів.

Немає товарів

Вгору